OCTA un KASKO apdrošināšanas polises – kādu izvēlēties?

Tie auto īpašnieki, kuri ir aktīvi ceļu satiksmes dalībnieki, ir pārliecināti, cik būtiska nozīme ir atbilstošas apdrošināšanas izvēlei. Šobrīd iegādājami vairāki apdrošināšanas veidi, tādēļ būtiski izvērtēt visus faktorus, lai varētu atrast piemērotāko risinājumu.

OCTA

OCTA ir obligātā apdrošināšana, bez kuras ceļu satiksmē transporta līdzeklim piedalīties nav atļauts. OCTA atmaksā zaudējumus, kas radīti avārijā cietušajām personām. Tātad izdevumi par, piemēram, slimnīcas pakalpojumiem vai transportlīdzekļu remontu, nebūs jāatmaksā avārijas izraisītājam – visus zaudējumus sedz apdrošināšanas kompānija.

Apdrošināšanas kārtību nosaka OCTA likums. Būtiski, ka Latvijā pirkta OCTA apdrošināšana derīga visā Eiropas Savienībā.

KASKO

KASKO apdrošināšana atmaksā tos zaudējumus, kas radušies ceļu satiksmes negadījuma vai citu spēkrata bojājumu dēļ – piemēram, dabas stihiju vai garnadžu nelikumīgo darbību rezultātā. Turklāt KASKO apdrošināšana nozīmē, ka uz atlīdzību var pretendēt arī tas autovadītājs, kurš atzīts par vainīgu ceļu satiksmes negadījumā izraisīšanā.

Vairāk uzzini- https://www.iizi.lv/kasko

Atšķirībā no OCTA polises, KASKO apdrošināšana nodrošina daudzveidīgāku risku segumu. Piemēram, standarta KASKO apdrošināšana visbiežāk ietver to zaudējumu segšanu, kas radušies:

> Citu personu nelikumīgo darbību dēļ;
> Ceļu satiksmes negadījuma rezultātā;
> Dēļ dabas stihiju izraisītajiem bojājumiem

Pērkot KASKO, papildus iespējams izvēlēties tieši konkrētajai situācijai un vajadzībām pielāgotus riskus – apdrošināšana var ietvert arī, piemēram, tehnisko palīdzību uz ceļa vai transportlīdzekļa aizvietošanu.

Plānojot iegādāties OCTA vai KASKO polisi, būtiski nesteigties, bet gan apskatīt vairākus apdrošināšanas variantus – tikai tā var atrast optimālāko risinājumu.

Kā tiek aprēķināta polises cena?

Lai atrastu piemērotāko OCTA vai KASKO polisi, svarīgi būt informētam, kādi faktori iespaido tās izmaksas.

OCTA polises cenu nosaka, ņemot vērā gan vēlamo derīguma termiņu, gan arī transportlīdzekļa tipu – pilnu masu, vecumu un izmantošanas veidu. Liela nozīme ir arī spēkrata īpašnieka juridiskajam statusam – ja transporta līdzeklis ir juridiskas personas īpašumā, polise izmaksās dārgāk. Tāpat svarīgs ir arī autovadītāja stāžs un vecums. Un, starp citu, tie, kuri brauc prātīgāk un neizraisa sadursmes, arī par polisi maksā mazāk. Savukārt, ja aktuāla KASKO apdrošināšana, jārēķinās, ka vērā ņemta tiks gan transportlīdzekļa vērtība, gan vēlamais risku segums. Jāpiemin, polises cenu ietekmē arī tas, cik liels būs pašrisks.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *