Naudas aizdošanas daudzveidība un aizdevumu dažādība Latvijas klientiem

joprojām gaidīs. Tādēļ vairums no mums dod priekšroku otrai iespējai – negaidīt un uzreiz nopirkt gribēto, iegūstot plānoto naudas apjomu pie kāda no kredītsniedzējiem. Šim variantam jau ilgstoši tirgū tiek nodrošināti patēriņa kredīti internetā.
Ne allažs ātrie kredīti Latvijā ir saķotnējā izvēle finanšu grūtībās, tā vietā varam izvēlēties arī banku un citu aizdevēju piedāvājumus. Patēriņa kredīti varbūt netiks izskatīti dažās minūtes, bet būs pārdomātāki, piemērotāki un lētāki. Pietam, patēriņa kredīta gadījumā, atšķirībā no ātrajiem kredītiem, tiek piešķirtas apjomīgākas kredītu summas, kas ir nozīmīgi, ja paredzēts apjomīgs pirkums. Tāpat šim aizdevuma risinājumam ir iespējami salīdzinoši ilgāki atmaksas termiņi, piedāvājot aizdevuma atmaksāšanu pat 5 gadu laikā, ko nevar nodrošināt pat izdevīgākie ātrie kredīti.
Vairāku aizdevēju piedāvājumos tiek piedāvāts gan patēriņa kredīts privātpersonām, gan juridiskām personām, pietam citos gadījumos, ja varēsiet garantēt drošus ienākumus, var būt pieejami arī patēriņa kredīts ar sabojātu kredītvēsturi. Retāk pieejami ir paterina krediti bez darba vietas, jo cita veida ieņēmumi var būt nedroši, un nevar nodrošināt, ka spēsiet segt kredītsaistības ilgākā laikā. Šajos gadījumos būtiska nozīme ir tam, kā, ievērojot visus saistības, Jūsu maksātspēju novērtē patēriņa kredīta kalkulators, kas analizē gan Jūsu ienākumu plūsmu, gan citas kredītsaistības.

Kredītlīnija – pārdomāts risinājums neplānotām situācijām
Lai gan patēriņa aizdevumi ir ilgstošāk zināms kredītu veids, līdzīga izeja, ar garāku kredīta grafiku un izdevīgiem nosacījumiem, ir kredītlīnija. Lai gan tikai pēdējā laikā ieviesta kredītdevēju piedāvājumā, kā drošs kredīta risinājums, daudzi joprojām nav informēti, kas ir kredītlīnija, nesaprotot šī finanšu risinājuma iespējas un priekšrocības. Taču faktiski izdeviga kreditlinija sniedz veidu, kā daudz sekmīgāk strukturēt neplānotus izdevumus un ietaupīt.
Ko nozime kreditlinija? Šī kredīta forma ļauj izņemt noteiktu limitu, kas ir iegūstams tev nepieciešamajā mirklī, tādējādi situācijās, kad nepieciešami negaidīti tēriņi, nav jāuztraucas par to, vai būs vai netiks izmaksāts
piešķirts kredīts, kā garantija grūtos gadījumos būs iepriekš noformētais kredītlimits, kuru drīkstat lietot, kad un cik lielās summās vēlaties, balstoties pēc nepieciešamības un iespējām segt grafika maksājumus. Pietam, pat ja kredīts tiek pārskaitīts tūkstoš eiro apmērā, kredīta izmaksas jāatmaksā tikai par to kredīta daļu, kas tiek reāli patērēta. Juridiskajām personām tiek piedāvāta arī kredītlīnija uzņēmumiem, kas līdzīgi, kā kredītkarte, sniedz iespēju piekļūt rezerves finansēm situācijās, kad tas nepieciešams. Protams, arī šim finanšu risinājumam ir noteikti apjomi, kurus īpaši nosaka agrāk nenokārtotas saistības un ienākumu apmērs, piemēram, kreditlinija ar sliktu kreditvesturi, ir ar mazāku pieejamo kredītlimitu. Tāpat arī ierobežotāki limiti iespējami tad, ja nevarat uzrādīt stabilu darba vietu, tādēļ, piemēram, nereti kreditlinija no 20 gadiem ir ar labākiem piedāvājumiem, kā kredītlīnija no 18 gadiem, jo arī gadi var būt viens no mēriem, kas aizdevējam ļauj pieņemt gala lēmumu par kredīta pieteicēja noturību un spējām segt aizdevumu noteiktajā laikā. Jo labāka būs klienta ienākumu situācija un uzticamāks ieņēmumu avots, jo izdevigaka kreditlinija tiks piešķirta.

Overdrafts – aizdevums ienākumu apmērā
Lai iegūtu papildus līdzekļus neparedzētiem izdevumiem un vajadzībām, var tikt piedāvāts arī overdrafts jeb pieejams aizdevums mēneša algas apmērā. Šo piedāvājumu galvenokārt nodrošina bankas, obligāti nosakot, lai klienta algas konts būtu atvērts viņu bankā. Šādi bankas iestāde var drošāk sekot Jūsu naudas plūsmai un uzmanīt, lai overdrafta summa nepārsniegtu Jūsu ikmēneša ienākumus. Overdrafta svarīgākā priekšrocība ir drošība, jo, pateicoties tā noteiktajam apjomam, nespējam aizņemties vairāk, kā varam atdot. Tā kā overdrafts nevar pārsniegt regulāros ieņēmumus, tā segšana parasti nesagādā sarežģījumus un nerada negatīvu ietekmi uz kredītvēsturi.

Kredītkartes un to atšķirība no pārējiem kredītu risinājumiem
Kredītkarte ir lielisks maksājuma veids, jo neierobežo mūs brīžos, kad vēlamies veikt kārotos pirkumus. Katrai kredītkartei tiek piesaistīta noteikta summa, kuru iespējams iztērēt viena mēneša vai ilgstoša perioda griezumā. Attiecīgi par izmantoto aizdevuma apjomu, tāpat, kā situācijās, kad tiek izsniegts naudas aizdevums internetā, tiek aprēķināti kredīta procenti, kas ir atbilstoši
samērīgi iztērētajam naudas apmēram.
Kredītkartes, līdzīgi, kā cits aizdevums fiziskai personai, nodrošina izdevību plānot izdevumus, kas pārsniedz šobrīd esošos līdzekļus, un ļauj neatlikt uz rītdienu pirkumus, ko vēlamies iegūt jau tagad. Pietam kredītkarte ir vēl zibenīgāks kredīta risinājums, kā ātrie aizdevumi internetā. Ja aktivizējam kredītkarti, varam šo karti pielietot vajadzīgajā situācijā, pielietojot iestādēs, kas pieņem maksājumu kartes, kā samaksāšanas veidu.
Šo karšu pieejamo līdzekļu apjoms parasti ir pakārtots personas regulārajiem ikmēneša ienākumu apjomiem, lai aizdevuma summa nepārsniegtu ienākumu apjomu, un kalpotu, vairāk kā ātrāka alga, nevis kredīts, kura atmaksa radītu grūtības. Analogi, kā gadījumos ar kredītlīnijas atvēršanu pie kāda no kredītu izsniedzējiem, kredītkaršu izveidē tiek ņemti vērā ikmēneša ienākumi, un maksimālie aizdevuma apjomi tiek noteikti gan īsākos, gan ilgākos laika periodos, ņemot vērā klientu vēlmes un vajadzības, tādējādi kredītkarte ir elastīgs kredīta noformēšanas risinājums, jo patērējam tikai tik, cik vēlams.

Līzings vai kredīts automašīnas pirkšanai – ātri un vienkārši

Auto līzings ir viens no aizdevuma veidiem, kuros ienākumi var būt nepietiekami, lai garantētu spējas atdot aizdevumu, un šo aizdevumu gadījumā var būt nepieciešama papildus ķīla. Visbiežāk līzinga ķīla ir pats auto, tādējādi situācijās, ja auto līzings netiek apmaksāts līgumā noteiktajā laikā, aizdevējs var piesavināties ieķīlāto automašīnu.
Situācijās, kad tiek izsniegts auto kredīts, tiek izvērtēti gan klienta finanšu situācija un parādvēsture, gan plānotā auto vērtība. Jo lielāka ir automašīnas cena, jo lielāka iespēja, ka būs vajadzīga ķīla, kā arī būs nepieciešami daudz apjomīgāki katra mēneša ienākumi, lai līzinga nodrošinātājs neatteiktos atbalstīt šo auto iegādi. Lai noteiktu kredītlimitus automašīnas nopirkšanai, kredītdevēji liek lietā speciālas formulas, kas parasti tiek minēts, kā auto līzinga kalkulators. Sniedzot informāciju par plānoto mašīnu, ikmēneša ieņēmumiem un kredītsaistībām, tiek izkalkulēta apjoms, kuru varat aizņemties, lai nopirktu šo vai līdzīgu auto.
Automašīna ir apjomīgs un vērtīgs pirkums, tāpēc vairumam patērētāju izdevība aizņemties naudu ir vienīgais risinājums. Taču jābūt gataviem, ka automašīnu pirkšanai paredzētie krediti no 19 gadiem bez darba vietas netiks piešķirti, jo šis aizdevuma veids, atšķirībā no īstermiņa un ātrajiem aizdevumiem, pieprasa daudz drošākas garantijas. Ja varat uzrādīt nodrošinātus un pietiekami lielus ienākumus, kā arī pozitīvu kredītvēsturi, automašīnas līzinga iegūšana būs vienkārša un neaizņems daudz laika.

Aizdevums pret automašīnu – ķīla, kā risinājums
Daudzi aizdevuma veidi netiek piešķirti, ja nevaram uzrādīt pietiekamus ienākumus, piemēram, ja ienākumus nodrošinām, kā pašnodarbinātas personas , nevis strādājot algotu darbu. Šādos gadījumos, lai papildus apliecinātu savas iespējas apmaksāt grafika maksājumus, var būt vajadzīgs atdot ķīlā kaut ko vērtīgu, tādējādi var tikt noslēgti aizdevumi pret ķīlu. Visbiežāk izmantotā ķīla ir mašīna, ko cilvēki ir gatavi atdot ķīlā, kā papildus nodrošinājumu, lai tiktu apstiprināts kredīts pret ķīlu. Šis ir viens no risinājumiem arī gadījumos, ja kredītdevēja piedāvājumā netiek piedāvāti paterina krediti ar sliktu kreditvesturi.
Aizdevums pret auto, līdzīgi, kā citi aizdevumu veidi, ir ierobežoti, un lielākoties ir pakārtoti auto vērtībai. Jo vērtīgāka ir mašīna, jo elastīgākus noteikumus var piedāvāt aizdevēji, bet liela loma var būt papildus nosacījumiem – ienākumiem, agrākām kredītsaistībām un parādvēsturei. Saprotami,ka daudzveidīgajā kredītu klāstā ir pieejams arī patēriņa kredīts bez ķīlas, taču, ja esat ieguvis negatīvu kredītvēsturi vai esat bez drošiem ienākumiem, ķīla var būt vienīgā izeja.

Aizdevums pret īpašumu
Lai arī mašīnas ir viens no izplatītākajiem ķīlas veidiem kredīta piešķiršanai, daļa kredītdevēju pieļauj arī citas ķīlas. Aizvien biežāk naudas aizdevēju programmās, kā kredīta veids parādās arī aizdevums pret īpašumu. Visbiežāk tā ir
izeja cilvēkiem, kam iepriekš ir bijuši nenokārtoti parādi, vai tagadējā finansiālā situācija nav pietiekoši labvēlīga. Visbiežāk krediti paradniekiem bez kilas netiek piešķirti, jo naudas kredīts bez ķīlas šādos apstākļos ir pārāk riskants.
Kā ķīlas īpašums ir iespējama gan jau augstāk pieminētā automašīna, gan māja, zeme vai cits īpašums, kura vērtība ir pietiekoši augsta, lai atbilstu aizdevuma lielumam. Naudas aizdevums bez ķīlas tiek piešķirts klientiem ar regulāriem ienākumiem un labu parādvēsturi, vai arī apstākļos, ja plānotā aizdevuma apjoms nav pārāk liels. Bet, ja uzskatāt par vajadzīgu iegūt lielāku summu, aizdevumi bez ķīlas nebūs pieejami.
Ķīla ir piemērots variants cilvēkiem, kas pagātnē, atrodoties negatīvā finanšu situācijā, ir sabojājuši savu parādvēsturi vai iekļuvuši parādnieku sarakstā, jo tādējādi arī viņiem ir iespējams aizdevums – kredīts pret ķīlu ar sliktu kredītvēsturi. Aizdevums pret ķīlu parasti dod daudzpusīgākas iespējas, kā kredīts bez ķīlas, jo īpašuma cena lielākoties ir daudz lielāka, kā, piemēram, ikmēneša ieņēmumi, tādējādi paveras iespējas uz lielākiem aizdevumiem, nodrošinot iespējas pirkt lielākus pirkumus.
Saprotami, šāda veida kredīts arī paredz daudz nopietnākas saistības. Ja parastus patēriņa kredītus varam atļauties ignorēt brīžos, kad nepietiek naudas kredītsaistību segšanais, tad, atdodot ķīlā vērtīgu īpašumu, būsim ieinteresēti ātrāk atmaksāt kredītsaistības, lai atgūtu tiesības uz savu īpašumu. Kredīts bez ķīlas ir vienkāršāks, jo, ja to nevaram atmaksāt noteiktajā laikā, lai arī ar papildus izmaksām, drīkstam aizdevumu atmaksāt brīdī, kad finanšu situācija paliek labāka. Savukārt, nododot ķīlā mašīnu vai māju, uzņemamies risku to zaudēt, ja neapmaksāsim esošās saistības tam atrunātajā termiņā. Ne vienmēr aizdevums bez ķīlas var segt mūsu vajadzības, ja plānojam dārgāku pirkumu, bet, ja negribam bez vajadzības riskēt ar īpašumu, tad tas ir piemērotākais variants.
Tādēļ, izraugoties aizdevēju, un izvērtējot, vai dot priekšroku aizdevumam ar vai bez īpašuma ieķīlāšanas, allaž jāņem vērā katra iespējas atmaksāt izsniegto aizdevumu tam paredzētajā termiņā. http://www.ptac.gov.lv/lv/content/par-pat-r-t-ju-kredit-anu apjoms vienmēr būs mazāks par patieso ieķīlātā īpašuma cenu, tāpēc, ja nenokārtosiet vajadzīgos rēķinus, zaudēsim krietni vairāk.

Hipotekārie kredīti – risinājums jaunas dzīves sākumam
Ar laiku, nostabilizējoties dzīvē, iegūstot stabilu un labi atalgotu darbu, cilvēki sāk plānot nākotni, domāt par ģimeni un tās nākotni. Šo plānu būtiska sastāvdaļa ir cerība par sev piederošu mājokli, it sevišķi, ja esat jauna ģimene ar bērnu. Pateicoties pēdējiem grozījumiem Latvijas likumos, jaunajām ģimenēm iespējams arī hipotekārais kredīts ar valsts galvojumu mājokļa iegādei – jo lielāka ģimene, jo labāki nosacījumi.
Bet, neskatoties uz to, vai tiek piedāvāts hipotekarais kredits majokla iegadei, kredīts mājokļa būvniecībai vai mājokļa kredīts ar valsts galvojumu, visi aizdevēji uzmanīgi izskata nekustamā īpašuma vērtību, ieplānoto ieguldījumu samērību un kredīta apjoma atbilstību katras personas, ģimenes vai uzņēmuma ienākumu līmenim. Dažkārt kredītdevēju iesaistīšana ir arī ļoti vērtīga pirms jebkura īpašuma pirkšanas, jo banku un kredītdevēju organizācijās strādā kvalificēti eksperti, kas varēs noteikt, vai nepārmaksāsiet, ieguldot vairāk, kā nepieciešams. Tādā veidā kredītdevēji konsultē klientus, palīdzot izvairīties no liekām un nesamērīgām kredītsaistībām. Aizdevumi fiziskām personām ir daudzveidīgi, tomēr tos visus vieno kopīgs kritērijs – kredītsaistību uzņemšanās atbildīgi, it sevišķi, ja riskējat ne tikai ar savu, bet arī savu tuvinieku finansiālo drošību.

Kredītrisinājumi īpašuma iegādei – mājokļa kredīts
Īstermiņa un patēriņa kredīti ir ikdienas, neliela mēroga problēmu risinājums, tomēr, kad domājam par tālāku dzīvi un ieguldījumiem, aizdevumu summas un piedāvājumi ļoti atšķiras. Piemēram, ja nepieciešams kredīts mājokļa iegādei, aizdevēju prasības ir daudz augstākas. Arvien biežāk mājokļa kredīts jaunajām ģimenēm tiek sastādīts ar īpaši izdevīgiem atmaksas noteikumiem, tomēr arī ar pretimnākošiem noteikumiem, šis kredīta veids ņem vērā augstus un regulārus ienākumus.
Dažu aizdevēju piedāvājumos, kā opcija ir iekļauts arī kredīts mājokļa iegādei bez pirmās iemaksas, bet šis aizdevuma veids tiek piedāvāts tikai klientiem ar nesabojātu kredītvēsturi un regulāriem ikmēneša ienākumiem. Ienākumu līmenis norāda to, cik lielā apjomā aizdevējs piekritīs apmaksāt plānoto pirkumu. Pat ja nebūs iespējams mājokļa kredīts bez pirmās iemaksas, aizdevējs var piekrists segt nozīmīgāko daļu no īpašuma cenas, tādējādi atvieglinot mājas, dzīvokļa vai zemes iegādi. Katram kredītdevējam tiek izveidots individuāls mājokļa kredīts kalkulators, kas aprēķina potenciālos finanšu draudus, ņemot vērā gan mājokļu cenu tendences, gan Jūsu ienākumus un iespējamo līdzfinansējumu. Līdzīga analīze tiek veikta arī situācijās, kad tiek piedāvāts kredīts mājokļa remontam vai kredīts mājokļa celtniecībai.
Jo vērtīgāks ir īpašums, jo stabilākas garantijas no Jums gaidīs kredītdevējs, neskatoties, vai tā ir banka vai cita veida aizdevējs. Tāpēc pirms šāda būtiska lēmuma pieņemšanas, rūpīgi izanalizējiet savas spējas nākošo gadu laikā maksāt samērā apjomīgus maksājumus. Neapdomīgi piesakoties uz summām, kas pārsniedz mūsu finanšu iespējas, varam nonākt kredītgrūtībās un negatīvi ietekmēt kredītvēsturi, kas pēcāk liegs izredzes aizņemties arī mazas summas ikdienas izdevumiem.

Kredītu apvienošana – risinājums aizmāršīgajiem
Ja aizņemamies kredītus no vairākiem aizdevējiem, šo kredītu atmaksa ir apgrūtinoša, jo jāatceras visi termiņi, maksājumu grafiki un summas. Dažreiz šādās situācijās var nejauši gadīties, ka kāds maksājums tiek aizmirsts. Lai izvairītos no kļūdām, kā risinājums tiek piedāvāta kredītu apvienošana, kad kāds cits kredītdevējs apmaksā mūsu kredītus, pārslēdzot uz jaunu vienošanos ar vienotiem noteikumiem.
Apvienojot vairākus kredītmaksājumus vienā, mēs ietaupām laiku un uztraukumus, pietam kredītu apvienošana vienā neprasa daudz pūļu. Svarīgākais, kas tiek ņemts vērā, ir kredītu apjoms, izvērtējot gan aizdevumu summas, gan aizdevuma procentus, lai visa summa nepārsniegtu aizdevumu apvienotāja noteikto limitu.
Kredītu apvienošana vienā maksājumā var būt variants arī klientiem, kas saņēmuši neskaitāmus ātros aizdevumus, un nevar tos samaksāt atrunātajā laikā. Ja nespējam segt ātro kredītu tam noteiktajā laikā, mums nākas papildus maksāt par termiņu pagarināšanu, kas izmaksā līdz pat 20 % no kredīta summas. Ilgākā laika periodā mēs lielā mērā pārmaksājam. Tāpēc ātro kredītu apvienošana vienā maksājumā palīdz tikt galā ar ilgām kredītsaistībām. Dažādu maksājumu vietā veicam vienu, samērīgāku maksājumu, pārtraucot pārmaksu par nokavētiem maksājumiem. Šāda atro kreditu apvienosana ietaupa gan naudu un laiku, gan drīzāk sakārto finansiālās saistības.
Tomēr jebkādu kreditu apvienosana, tāpat, kā pārējie kredītu veidi, ir ierobežoti. Arī šim aizdevuma veidam ir svarīga mūsu maksātspēja, jo ienākumu plūsma ir noteicošais garants, kas apliecina mūsu iespējas atmaksāt paredzētos maksājumus. kredits paradniekiem šī aizdevuma forma tiek noformēta, kā kredītu apvienošana vienā maksājumā bez ķīlas, taču, ja aizdevuma galasumma ir lielāka, kā iespējams segt vienā aizdevumā, tiek izskatītas iespējas sadalīt summu vairākās daļās, maksājot pa daļām. Šādos gadījumos iespējama arī kredītu apvienošana ar sliktu kredītvēsturi, jo, kā svarīgākais kritērijs tiek analizēta tābrīža finansiālā stabilitāte, nevis agrākā kredītvēsture. Ne velti ātro kredītu apvienošana dažreiz tiek saskatīta arī, kā risinājums brīžos, kad nevaram tikt galā ar noslēgtajām kredītsaistībām.
Šobrīd kreditu apvienosana viena maksajuma ir pievienota daudzu kredītdevēju piedāvājumā, kā arī ir daži kredītdevēji, kam tā ir pamata aizdevuma forma. Milzu priekšrocība ir pārkreditācijas vienkāršība, jo visbiežāk kredītu apvienošana online aizņem tikpat maz laika, kā ātro kredītu noformēšana. Pietam, ja uzrādām pietiekamus ieņēmumus, iespējama kredītu apvienošana vienā bez ķīlas, kā vienīgo nodrošinājumu uzrādot bankas apliecinājumu par ikmēneša gana augstiem ienākumiem.
Lai gan atro kreditu apvienosana viena visbiežāk ir nebanku aizdevēju piedāvājumā, kuri ir gatavi uzņemties riskantākus darījumus, kā lielākā daļa banku, šo iespēju piedāvā arī dažas no lielākajām bankām, piemēram, kredītu apvienošana swedbank var būt iespējama, ja esat ilgstošs un uzticams šīs bankas klients. Lielās bankas vienmēr rūpīgāk izvērtēs katru iespējamo aizdevumu, tādējādi var tikt atteikta, piemēram, kredītu apvienošana ar sabojātu kredītvēsturi, savukārt, ja bez kavēšanās esat izpildījis kredītsaistības pret šo un citām bankām, saistību apvienošana vienā , būs ērta un ātra.
Ja apvienošanai paredzēta neliela kredīta summa, kuru iespējams atdot tuvāko mēnešu laikā, tad visticamāk būs iespējama kredītu apvienošana bez ķīlas, un kreditu apvienosana ar sliktu kreditvesturi, taču katrā situācijā jāņem vērā ne tikai piekrišana no aizdevēja puses, bet arī jāpievērš uzmanība kredītu apvienošanas piedāvājuma noteikumiem. Jo ātrāka un vieglāka kredītsaistību apvienošana, jo augstāki būs darījuma procenti, jo augstās procentu likmes aizdevējam palīdz segt augsto risku . Lai nenonāktu līdz nepatīkamām situācijām un sliktu pieredzi, sastopoties ar neizdevīgiem kredītu pārslēgšanas nosacījumiem, katru reizi izanalizējiet, vai šis ir izdevīgākais no scenārijiem Jūsu gadījumā. Tāpat būtiskas ir kredītu apvienošana atsauksmes dažādās interneta vietnēs, kur citi klienti informē par pieredzi sadarbībā ar dažādiem aizdevējiem. Šāda veida viedokļi var palīdzēt nosliekties par labu vienam vai citam variantam.

Kredīts uzņēmumam – ceļš uz izaugsmi
Naudas trūkums skar ne tikai privātpersonas, nereti, lai realizētu vīzijas un ieceres, finansiāls atbalsts nepieciešams arī juridiskām personām. Šādiem gadījumiem ir paredzēts kredīts uzņēmumam, kas var būt atbalsts gan ilggadīgām biznesa organizācijām, gan arī kredīts jaunam uzņēmumam, palīdzot realizēt jaunus projektus vai pielāgot biznesu jaunākajām tirgus prasībām.
Šis kredīta veids ir īpaši nepieciešams jaunajiem uzņēmējiem, kas cenšas iekarot jaunus tirgus un palielināt klientu skaitu. Jebkura biznesa izaugsmei ir svarīgas investīcijas, bet ne visu uzņēmēju rīcībā ir pietiekoši apjomīgi uzkrājumi vajadzīgo inovāciju realizēšanai. Atkarībā no uzņēmuma stabilitātes un rentabilitātes, aizdevējs aprēķina gan summu, kuru var nodrošināt, gan arī kritiski izvērtē, vai attiecīgajā gadījumā var tikt piešķirts kredīts uzņēmumam bez ķīlas vai arī vajadzīgas papildus garantijas. Kā ķīla šādos aizdevumos var būt uzņēmuma kapitāls, piederoša mašīna vai cits līdzvērtīgs ieguldījums, kas garantētu kredīta pilnīgu atdošanu tam vēlamajā termiņā.
Šī kredīta veida nozīmīgākaā priekšrocība ir iegūtais laiks, jo biznesa pasaulē ļoti nozīmīga ir īstās projektu idejas realizēšana vispiemērotākajā brīdī. Nokavējot tirgus svārstības, klientu pieprasījumu vai citus svarīgus apstākļus, uzņēmēji pazaudē daudz vairāk, nekā samaksājot aizdevuma komisijas maksu, tādēļ aizvien vairāk, sakarā ar mainīgo biznesa tirgu, gan lielie, gan mazie uzņēmumi izmanto iespēju iegūt atbalstu kredīta veidā.

Investīciju kredīti – iespēja uzņēmējdarbības attīstībai
Ja ar nelielu kredītu uzņēmumam nav iespējams realizēt visas uzņēmuma vajadzības un plānoti daudz apjomīgāki rekonstrukcijas darbi biznesa attīstībai, tad risinājums ir investīciju kredīti, kuru summas mēdz sasniegt līdz pat 500 tūkstošiem, nodrošinot gan vērtīgu iekārtu iegādi, gan apjomīgus remontdarbus un uzņēmuma paplašināšanu. Šī tipa aizdevumi ir ļoti lieli, tādēļ tos nodrošina tikai stabilas, drošas bankas, kuru finanšu situācija ir gana stabila, lai atbalstītu citu uzņēmumu procesus. Parasti tie ir aizdevumi uz vairākiem gadiem, tādējādi gan aizdevējam, gan uzņēmumam, kas saņem atbalstu, jābūt pastāvīgiem, ar pārliecinošu rītdienu un redzējumu. Investīcijas bieži vien ir riskants darījums, tādēļ šo kredītu izanalizēšana ir ļoti uzmanīga, izskatot gan priekšrocības, gan riskus ilgākā laika termiņā.

Vai nebanku kredīti ir droši
Ja iepriekš aizdevumi un kredīti bija tikai banku lauciņš, tad pēdējo gadu laikā nebanku kredītdevēju ir pat vairāk, kā bankas iestāžu, jo, līdz ar izmaiņām likumos, par likumīgu finanšu kredītu izsniedzēju var kļūt arī organizācijas, kas nav reģistrētas, kā bankas. Lielākā daļa šo aizdevēju ir atsaucīgāki, piemēram, vairumā banku netiek piedāvāts bezprocentu kredīts vai ļoti pieprasītie atrais kredits internetā bez darba vietas, taču vairumam nebanku kredītdevēju šie ir pašsaprotami piedāvājumi, pateicoties kuriem tie spēj piesaistīt jaunus, labi pelnošus kredītņēmējus, kam nav iespēju aizņemties naudu bankās.
Taču, vēl arvien ir daudz jautājumu par to, vai aizdevumu noformēšana šādās organizācijās vai naudas aizdevums no privātpersonas ir pietiekoši drošs. Lai gan visu kredītdevējiestāžu funkcijas kontrolē pārdomāta likumdošana un detalizētas pārbaudes no valsts pārvaldes struktūrām, ir ieteicams par katru kredītdevēju ievākt rūpīgi atlasītus datus. Jo atasucīgāki noteikumi kredīta saņemšanai, piemēram, ja tiek piedāvāti kredits parādniekiem un pat naudas aizdevums bez darba vietas, jo ticamāk, ka aizdevuma nosacījumi būs ar augstiem komisijas maksājumiem, vai arī var būt citas problēmas aizdevuma noformēšanas procesā, ar kurām nebūsim rēķinājušies. Šodien aizdevumi internetā kļūst aizvien pārdomātāki un lētāki, bet, paplašinoties kredītu klāstam, arvien uzmanīgāk jāpievērš vērība katra aizdevēja reitingam un sadarbības nosacījumiem. Īstermiņa aizdevumi ir pieejami pie ļoti dažādiem kreditoriem, ikkatrs no šiem kredītdevējiem piedāvā aizvien parocīgākus un lētākus risinājumus, bet, lai izvēlētos uzticamāko, lētāko un labāko no tiem, vēlams apmeklēt kredītdevēju salīdzināšanas vietnes, kur pārredzami varat iepazīties ar kredītu komisijas maksām, aizdevumu apjomiem un klientu atsauksmēm.

Studiju kredīts un tam saistošās prasības
Ar pirmajiem kredītiem vairums saskaras jau jaunībā, jo pirmais aizdevums parasti ir studiju kredīts. Diemžēl studijas mūsdienās izmaksā dārgi, un ne visi to var atļauties, sedzot no ikdienas ienākumiem, tādēļ daudzi studētgribošie dodas pie kredītdevējiem, lai lūgtu kredītu studiju apmaksai.
Kredīts izglītībai visbiežāk ir vajadzīgs jauniem cilvēkiem, kuriem nav pilna laika darbs, tādējādi ir būtiski, lai naudas aizdevēja piedāvājumā būtu iespējami krediti no 18 bez darba vietas, jo jauniešiem vēl nav pietiekamu ienākumu, ar ko apliecināt savu maksātspēju. Studijas universitātē ir ceļš uz stabilu, labi apmaksātu amatu, tāpēc, ieguldot studijās šodien, un atbalstot jauniešus, kredītdevēju iestādes, varbūt, riskē, tomēr tajā pašā laikā arī dibina veiksmīgu komunikāciju ar nākotnē potenciālu, labu un pelnošu kredītņēmēju, tādēļ aizdevums bez darba vietas jauniešiem var būt ne tikai veiksmīgs kredīta darījums, bet arī tālredzīga sadarbības uzsākšana.
Tā kā virkne kredītdevēju piedāvā kredītus jau no pilngadības sasniegšanas brīža, var būt gadījumi, kad cilvēki agrā vecumā ir ieguvuši negatīvu kredītvēsturi vēl pirms došanas uz universitāti, tāpēc studiju aizdevuma saņemšana var būt liegta, jo kredits bez darba vietas ar sliktu kreditvesturi ir daudz mazāk īstenojams. Tādējādi, allaž izvēloties aizdevēju, jāizsver ne tikai tā mirkļa prasības, bet arī mūsu tuvākie vai tālākie nākotnes mērķi. Piem., ja plānojat gada beigās uzsākt mācības augstkolā, izvairieties gadu iepriekš uzņemties citas, riskantas kredītsaistības, par kuru apmaksu nejūtaties pilnībā pārliecināti, jo iegūt kredītu studiju apmaksai būs daudz svarīgāk.

Kā saplānot savus izdevumus un maksājumus, lai izvairītos no situācijas, kurā nevari samaksāt kādu maksājumu?

Ko ņemt vērā pirms ņemat kredītu?
Regulāro ienākumu kopsumma – nekad nenoformējiet kredītu par lielāku summu, kā paredz Jūsu ikmēneša, drošie ieņēmumi, pat, ja plānoti papildus ieņēmumi, nepaļaujieties uz tiem, ja šie ieņēmumi nav 100% garantēti.
Esošās kredītsaistības – pat ja Jums ir regulāri ienākumi, tie var būt nepietiekoši, ja daļa šo ienākumu jau tiek izmantoti, lai segtu jau esošās kredītsaistības vai ikmēneša rēķinus.
Agrākās (kredītgrūtības|kļūdas kredītvēsturē} – ja jau iepriekš esat saskāries ar grūtībām atdot kredītu, izanalizējiet savu finanšu stabilitāti krietni kritiskāk.
Aizdevuma noteikumi – atlasot aizdevēju, neticiet reklāmu virsrakstiem! Ikreiz uzmanīgi iepazīstieties ar katra aizdevuma nosacījumiem, lai noskaidrotu, vai spēsiet tos izpildīt un samaksāt visus rēķinus tiem paredzētajā termiņā un apmērā.
Aizdevēja reputācija – lai arī kredītu nozari rūpīgi regulē un monitorē likumdošana un valsts iestādes, vienmēr noskaidrojiet par aizdevēja uzticamību, lai Jūsu konfidenciālie dati un finanses būtu drošībā.

Ko ņemt vērā, ja aizdevums jau ir paņemts?
Uzsākot jebkuras kredītsaistības, ikreiz punktuāli ievērojiet atmaksas grafiku. Ikviena kavēta diena veido papildus procentus un {izdevumus|izmaksas|, par kurām varat arī netikt pietiekami informēts. Lai izvairītos no nepatīkamiem pārsteigumiem, veiciet savlaicīgu apmaksu un saskaņā ar līgumu. Tāpat ļoti uzmanīgi sekojiet līdzi ienākumiem un ikdienas izdevumiem, lai pārliecinātos, ka spēsiet veikt paredzētos rēķinus. Ja saredzat, ka varbūt nevarēsiet izpildīt līguma prasības, laicīgi komunicējiet ar aizdevēju, lai rastu kopīgu risinājumu, šādi izvairoties no kredītvēstures sabojāšanas. Aizdevēji ir ļoti pretimnākoši, lai atrastu abām pusēm izdevīgu izeju, tādēļ regulāri komunicējiet ar aizdevēju un brīdiniet par potenciālajām problēmām.
Ja esat noformējis jau vienu aizdevumu, katrā ziņā mēģiniet izvairīties no papildus saistību uzņēmšanās, lai pasargātu sevi no kredītgrūtībām, kredītu apvienošas un pārkreditācijas. Apsveriet papildus kredītsaistības vienīgi pēc tam, kad esat pilnībā nokārtojis aktīvos rēķinus un aizdevumus.

Kā izvēlēties labāko aizdevumu tieši Jūsu vēlmēm un finanšu iespējām?
Lai padarītu vieglāku izvēli par labāko un atbilstošāko naudas aizdevēju, vienmēr pārbaudiet visu naudas aizdevēju piedāvājumus, apmeklējot aidevēju salīdzināšanas mājas lapas vai ikkatra kredītdevēja interneta vietnēs publicēto informāciju. Tāpat allaž pārskatiet Jūsu spējas atmaksāt noteikto summu. Pat, ja kredītdevējs piedāvā lielāku summu, kā sākotnēji vēlējāties aizņemties, nenoformējiet kredītu, par kura atdošanu neesat absolūti drošs. Īpaši uzmanieties, noformējot īstermiņa ātros aizdevumus, kuru noteikumi ir neelastīgi.
Kredīti un naudas aizdevumi ir neatņemama mūsdienu ekonomikas sastāvdaļa. Virkne pirkumu un ieguldījumu vairs nav atliekami uz vēlāku laiku, tāpēc naudas aizņemšanās nenorāda uz neprasmīgu finanšu plānošanu vai nevarību segt savus tēriņus, jo ikkatru no mums var pārsteigt neplānoti izdevumi, gadījumi un neveiksmes, kuros bez nekavējoša papildus finanšu atbalsta, nespējam tikt galā ar radušos problēmu. Tomēr, neatkarīgi no tā, vai aizņemamies mazu summu ikdienas vajadzībām vai aizņemamies vairākus tūkstošus automašīnas iegādei, daļa prasību paliek nemainīgi, – vienmēr attiekties pre kredītu apdomīgi, izvērtējot savas finanšu iespējas atdot aizdoto summu. Kredīts nav dāvinājums, un nedrīkstam ignorēt noslēgtās parādsaistības, neliekoties ne zinis par tām vai atliekot uz vēlāku termiņu. Vienmēr atbildīgi attiecieties pret Jūsu aktīvajām kredītsaistībām, lai nemazinātu savas iespējas turpmākajā dzīvē, jo savlaicīgi neatdots parāds šodien var liegt daudz iespēju un risinājumu nākotnē, kad tas būs sevišķi nepieciešams. Vienmēr plānojiet tālāko nākotni un gatavojieties gan labiem, gan nepatīkamiem scenārijiem.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *