Laika prognoze ziemas sākumam

laika ziņu prognoze ziemai focus.lvSinoptiķi prognozē, ka šogad ziema sāksies silta, bet tās otrajā pusē gaidāms lielāks sals. Tomēr kopumā ziema lielus pārsteigumus nenesīšot – vidējā gaisa temperatūra tiek prognozēta normas robežās, vai nedaudz augstāka par to. Tas gan neizslēdz iespēju, ka ziemā būs īslaicīgi aukstuma viļņi un temperatūra nokritīsies zem -20 grādiem.

Jaunākā kompānijas „Weather Services International” laika prognoze liecina, ka gaisa temperatūra Latvijā tuvākajos mēnešos būs:

  • Oktobrī – augstāka par normu;
  • Novembrī – zemāka par normu;
  • Decembrī – augstāka par normu.

Tomēr ļoti lielas novirzes no normas netiek solītas. Līdzīgi prognozē arī Krievijas sinoptiķi – ziemā, īpaši tās sākumā gaisa temperatūra būs normas robežās vai nedaudz virs tās. Aukstākais periods gaidāms janvāra otrajā pusē un februārī, tomēr tas nav paredzams tik auksts, kā pērn. Kopumā ziema būs īsāka un nedaudz siltāka, kā pērn, tomēr tas neizslēdz iespējamību, ka termometra stabiņš varētu noslīdēt līdz -30 grādiem.

Ziema nākamgad beigšoties agrāk un marts ir paredzams krietni siltāks nekā 2013. gadā, kad pieturējās sals un aukstums neatkāpās līdz pat aprīlim. Tiesa, sinoptiķi uzsver, ka ilgtermiņa laika prognoze bieži nav precīza un tā ir noderīga tikai lai paredzētu noteiktas laika apstākļu iezīmes, nevis noteiktu, kādi laika apstākļi patiešām sagaidāmi.

Bieži neprecīza ir ne tikai laika prognoze, kas sastādīta veselam gadalaikam, bet pat mēnesim vai nedēļai. Tāpēc ir būtiski nepaļauties uz vienu laika prognozi, bet sekot līdzi to izmaiņām. Ja vēlaties noskaidrot laika prognozi tuvākajām dienām, ir svarīgi izmantot jaunāko pieejamo informāciju, nevis prognozi, kas sastādīta pirms mēneša vai pat ātrāk.

Laika prognoze tuvākajām dienām ir ērti pārskatāma portālā focus.lv. Jums atliek tikai uzklikšķināt uz laika apstākļu ikonas un jūs varēsiet uzzināt, kāds laiks tuvākajās dienās ir gaidāms Latvijas lielākajās pilsētās. Tāpat focus.lv ir pieejamas arī ilgtermiņa laika prognozes un cita aktuāla ar laika apstākļiem saistīta informācija. Ar to ir iespējams iepazīties sadaļā Laika ziņas.

Spied šeit, lai apskatītos laika prognozi interneta ziņu portālā Focus.lv

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *